Wady wzroku

/Wady wzroku
Wady wzroku2018-08-27T11:12:13+00:00

Leczenie wad wzroku

do socz fakiljnychNowoczesne soczewki fakijne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które w zupełności chcą zrezygnować z noszenia okularów. Obecnie soczewkami wewnątrzgałkowymi można skorygować: wysoką krótkowzroczność, wysoką nadwzroczność, a także wysokie astygmatyzmy (rzędu 5-6 czy nawet 10 dioptrii cylindrycznych), których do tej pory nie można było korygować za pomocą szkieł optycznych.

Soczewki fakijne są również alternatywą dla chirurgii laserowej. Pozwalają one skorygować w zasadzie dowolną wadę wzroku i praktycznie nie mają żadnych ograniczeń, jak to ma miejsce np. przy metodzie laserowej korekcji wzroku, która polega na ścieńczeniu rogówki (tutaj ograniczeniem jest wytrzymałość rogówki). Soczewki fakijne są metodą bardzo bezpieczną i szybką, szczególnie, jeśli zabieg wykonywany jest przez doświadczonego mikrochirurga. Metoda wszczepienia soczewek fakijnych nie powoduje zaburzeń wynikających z naruszenia powierzchni oka, co przy laserowej korekcji wzroku jest dość powszechne. Daje też pełną stabilność skorygowanej wady wzroku natomiast po kilku latach od zabiegu laserowego, na skutek ścieńczenia rogówki może dochodzić do nawrotu wady wzroku.

Co najważniejsze soczewkę fakijną w każdej chwili można usunąć, natomiast efektu zabiegu laserowej korekcji wzroku nie można odwrócić.

Soczewki fakijne są przeznaczone dla pacjentów:

 • w przedziale wiekowym: 21- 55 lat
 • ze stałą wadą wzroku (niezmienną w ciągu 6 miesięcy przed rozpoczęciem kwalifikacji do zabiegu)
 • chcących całkowicie zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych
 • cieszących się ogólnie dobrym stanem zdrowia

Soczewka fakijna IPCL wykonana jest z najwyższej, jakości hydrofilnego akrylu. Konstrukcyjnie zbliżona jest do zwykłej soczewki kontaktowej i ma dołączone części stabilizujące i poziomujące tzw. haptemy. Materiał soczewki jest bezpieczny i biokompatybilny z tkankami oka. Zakres produkcji jest bardzo szeroki od – 30 do + 15 dioptrii i 8.0 cylindra i addycji od 1.5 do 3.5 (skok, co 0.5 dioptrii). Parametry soczewki IPCL dopasowywane są indywidualnie pod względem budowy anatomicznej gałki ocznej każdego pacjenta.

Soczewki występują w wersji monofokalnej, monofokalnej torycznej oraz multifokalnej.

Zalety soczewki fakijnej IPCL:

 • możliwość skorygowania większości wad refrakcji oraz presbiopii
 • doskonała jakość widzenia
 • bezpieczeństwo i satysfakcja pacjentów
 • możliwość całkowitej rezygnacji z okularów i soczewek kontaktowych
 • mała inwazyjność zabiegu implantacji
 • zachowanie naturalnej asferyczności rogówki oraz ochrona prawdziwej akomodacji
 • łatwa i prosta odwracalność zabiegu
 • niezauważalność sztucznej soczewki wewnątrz gałki ocznej
 • efekty są widoczny już w pierwszej dobie po zabiegu

Leczenie wad wzroku 45+

Doskonałe widzenie w każdym wieku.

Prezbiopia

Ubytek akomodacji, czyli zdolności do ostrego widzenia z bliska, zaczyna zachodzić pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Wtedy pojawia się właśnie starczowzroczność zwana inaczej prezbiopią. Nagle ręce stają się za krótkie, aby móc przeczytać gazetę i móc widzieć ostro litery. Jest to moment, w którym funkcjonowanie bez okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych staje się nie możliwe.

Przyczyny starczowzroczności

Starczowzroczność uwarunkowana jest genetycznie i jest procesem fizjologicznym, który trudno opóźnić np. gimnastyką oka czy higieną. Przyczynę prezbiopii stanowią naturalne procesy starzenia się soczewki oka. U młodej osoby soczewka jest przejrzysta, elastyczna i podległa akomodacji, co pozwala na doskonałe widzenie w każdej odległości. Natomiast z upływem lat soczewki traci swoją elastyczność, a mięśnie akomodacyjne słabną i tracą zdolność dostosowywania się do różnych odległości.

Doskonałe widzieć w każdej odległości

Codzienne działania w takie jak czytanie, pisanie, praca biurowa czy precyzyjne wykonywanie czynności np. nawlekania igły wymaga korzystania z okularów korekcyjnych do bliży. Korzystanie z komputera, smartfonu czy tabletu również wymaga odpowiedniego widzenia odległości pośrednich i zazwyczaj w tych sytuacjach korzysta się z tzw. okularów biurowych. Natomiast jazda samochodem, jazda na rowerze czy widzenie dali również wymaga odpowiedniej korekcji okularowej. Zatem chcąc uzyskać doskonałe widzenie w każdej odległości należy korzystać, z co najmniej dwóch par okularów, a ciągłe noszenie i ich zmiana staje się uciążliwa. Dla osób, które chcą uwolnić się od konieczności zakładania i ciągłej zmiany okularów idealnym rozwiązaniem są wewnątrzgałkowe soczewki wieloogniskowe AcrySof IQ PanOptix firmy Alcon. Są to soczewki zaprojektowane w celu zapewnienia jak najbardziej naturalnego widzenia. Soczewki AcrySof IQ PanOptix zapewniają wysoką jakość i komfort widzenia dali, bliży oraz odległości pośrednich. Dzięki tym soczewkom można w pełni zrezygnować z konieczności używania okularów.

Zalety soczewek wieloogniskowych:

 • Rezygnacja z okularów korekcyjnych
 • Ostre widzenie w każdej odległości
 • Doskonałe widzenie w każdych warunkach oświetleniowych
 • Poprawa komfortu życia
 • Możliwość zwiększenia lub nieograniczania aktywności fizycznej

do dali

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Revival Clinic) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS dostępne są
w naszych placówkach.