Zaćma – leczenie operacyjne. Zabieg usunięcia zaćmy - operacjezacmy.pl

Zaćma – leczenie operacyjne. Zabieg usunięcia zaćmy

//Zaćma – leczenie operacyjne. Zabieg usunięcia zaćmy

Zaćma – leczenie operacyjne. Zabieg usunięcia zaćmy

2019-05-30T15:17:28+02:00

Zaćma – leczenie operacyjne

Zaćma należy do wyjątkowo dokuczliwych przypadłości. Nieleczone schorzenie może prowadzić do zaburzeń w rozpoznawaniu barw, a nawet do ślepoty. By zapobiec utracie wzroku, chorzy powinni udać się do okulisty zaraz po zauważeniu pierwszych objawów. Jedynym skutecznym sposobem leczenia schorzenia jest operacja na zaćmę. Zabieg prowadzi do usunięcia zmętniałej soczewki, przez co pacjent zaczyna widzieć bardzo wyraźnie. Co ważne, leczenie prowadzi do natychmiastowego zwiększenia komfortu życia pacjentów i zmniejsza ryzyko postępowania choroby. Jednak trzeba pamiętać, że zabieg na zaćmę jest niezwykle precyzyjną operacją, dlatego też musi być wykonywany przez doświadczonego mikrochirurga.

Popularne zabiegi leczenia zaćmy

Najczęściej używaną metodą podczas operacji zaćmy jest fakoemulsyfikacja. Polega na wykonaniu 2-milimetrowego nacięcia oka, poprzez które chirurg wprowadza specjalną sondę. Sonda wytwarza ultradźwięki, które rozbijają zmętniałą soczewkę wewnątrz otaczającej ją torebki. W miejsce usuniętej soczewki chirurg wszczepia sztuczną soczewkę o parametrach indywidualnie wyliczonych dla danego pacjenta.

Zaćma – operacja bez wykorzystywania ultradźwięków

Liczne doniesienia naukowe dowodzą, że zastosowanie dużej ilości ultradźwięków podczas operacji usunięcia zaćmy uszkadza bezpowrotnie śródbłonek rogówki. W efekcie pomimo operacji usunięcia zaćmy, pacjent może nie odzyskać ostrości widzenia. Dzięki dwudziestoletniemu chirurgicznemu doświadczeniu opracowaliśmy metodę, która daje bezpieczeństwo naszym pacjentom podczas operacji zaćmy oraz umożliwia szybszy powrót do codziennych zajęć. Mega-Lens jako jeden z nielicznych ośrodków specjalistycznych w kraju wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy unikatową techniką bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji (ulepszony sposób fakoemulsyfikacji).

Zaćma – zabieg bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji

Zabieg na zaćmę, który odchodzi od wykorzystywania ultradźwięków pozwala uchronić narząd wzroku przed niechcianymi efektami leczenia. Bezultradźwiękowa fakoemulsyfikacja zaćmy chroni komórki śródbłonka rogówki. Śródbłonek to pojedyncza warstwa komórek rogówki, które się nie odnawiają, a z wiekiem ich liczba maleje. Śródbłonek gwarantuje przezroczystość rogówki. Kiedy komórki śródbłonka obumierają (na przykład z powodu użycia podczas operacji usuwania zaćmy dużej ilości ultradźwięków), dochodzi do obrzęku i zmętnienia rogówki. Oko wówczas staje się bolesne, nadwrażliwe na światło, a widzenie jest niewyraźne.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (MEGA-LENS) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS dostępne są
   w naszych placówkach.