Usuwanie zaćmy obu oczu jednocześnie? To możliwe! - operacjezacmy.pl

Usuwanie zaćmy obu oczu jednocześnie? To możliwe!

//Usuwanie zaćmy obu oczu jednocześnie? To możliwe!

Usuwanie zaćmy obu oczu jednocześnie? To możliwe!

2020-11-25T12:34:26+01:00

Zaćma to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób oczu na świecie, która niekiedy rozwija się jednocześnie w obu oczach. Od kilku lat w naszej klinice Mega-Lens istnieje możliwość usunięcia zaćmy w obu oczach podczas jednego zabiegu – jest to bezpieczne, skuteczne i korzystne dla pacjenta.

Zaćma to choroba, która polega na stopniowym mętnieniu soczewki w oku, która przepuszcza coraz mniej światła, a to powoduje pogorszenie jakości widzenia. Zaćma rozwijać się może na skutek naturalnych procesów starzenia organizmu, być powikłaniem innych chorób wzroku i schorzeń ogólnoustrojowych, skutkiem przyjmowania niektórych leków czy urazów mechanicznych okolicy oka. Na szczęście zaćmę można skutecznie leczyć – w tym celu wykonuje się proste i mało inwazyjne zabiegi, podczas których usuwa się zmętniałą soczewkę naturalną i wszczepia pacjentowi soczewkę sztuczną.

Jednoczesna operacja zaćmy w obu oczach

Czasami zdarza się tak, że zaćma rozwija się w obu oczach, choć nie jest to rozwój równomierny – pogorszenie jakości widzenia w jednym oku jest większe niż w drugim. W naszej klinice Mega-Lens – dzięki doświadczeniu specjalistów oraz najnowocześniejszej metodzie leczenia zaćmy, czyli bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji – istnieje możliwość jednoczesnego operowania zaćmy w obu oczach.

Bezultradźwiękowa fakoemulsyfikacja to zabieg bezpieczny i skuteczny, obarczony niewielkim ryzykiem powikłań, a dzięki jednoczesnej operacji obu oczu:

 • skrócony zostaje ogólny czas rekonwalescencji,
 • potrzebna jest mniejsza liczba kontroli pooperacyjnych,
 • pacjent ponosi niższe koszty związane z koniecznością zakupu leków stosowanych po zabiegu,
 • pacjent oszczędza czas – przebywa w klinice tylko raz,
 • niższy jest stres związany z zabiegiem, który odbywa się jednokrotnie.

Bezultradźwiękowa fakoemulsyfikacja – co trzeba wiedzieć?

W wielu klinikach zaćmę leczy się metodą fakoemulsyfikacji z użyciem ultradźwięków – chirurg wykonuje nacięcie oka, przez które wprowadza do jego wnętrza sondę emitującą ultradźwięki. Rozbijają one zmętniałą soczewkę, która jest następne usuwana, a w jej miejsce wszczepiana soczewka sztuczna.

W klinice Mega-Lens – jako jedni z nielicznych w kraju – zaćmę operujemy metodą fakoemulsyfikacji bezultradźwiękowej. Przez 2-milimetrowe nacięcia chirurg wprowadza do oka mikronarzędzia, którymi rozdrabnia i usuwa zmętniałą soczewkę, a następnie umieszcza tam sztuczną soczewkę. Brak ultradźwięków jest bezpieczniejszy i mniej inwazyjny dla oka – pozwala to zmniejszyć ryzyko uszkodzeń komórek śródbłonka rogówki, astygmatyzmu pooperacyjnego, zaćmy wtórnej i innych powikłań. W większości przypadków nie jest konieczne również zakładanie szwów oka.

Co ważne, w Mega-Lens zawsze dobieramy wszczepiane sztuczne soczewki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mogą one zabezpieczać oko przed działaniem światła niebieskiego i światła UV, korygować astygmatyzm i zmniejszać ryzyko rozwoju zaćmy wtórnej.

Wszystkie osoby, borykające się z zaćmą – zarówno w jednym, jak i obu oczach – zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką! Przypominamy, że w okresie pandemii koronawirusa obowiązują u nas rygorystyczne zasady sanitarno-higieniczne, dzięki którym staramy się zapewnić pacjentom maksimum bezpieczeństwa. Zadzwoń lub napisz do nas i zapytaj o szczegóły -> https://operacjezacmy.pl/kontakt/.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (MEGA-LENS) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS dostępne są
   w naszych placówkach.