Leczymy bezpiecznie w czasie pandemii - operacjezacmy.pl

Leczymy bezpiecznie w czasie pandemii

//Leczymy bezpiecznie w czasie pandemii

Leczymy bezpiecznie w czasie pandemii

2020-06-10T11:59:22+02:00

Od kilkunastu tygodni cała Polska boryka się z zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa. Nie jest to łatwy czas dla funkcjonowania placówek medycznych, pracy personelu oraz pacjentów – w naszych placówkach Mega-Lens przestrzegamy jednak rygorystycznych zasad sanitarnych oraz zaleceń konsultanta krajowego ds. okulistyki. Dzięki temu możemy pracować normalnie i nieść pomoc potrzebującym tego pacjentom.

Wszystko wskazuje na to, że koronawirus pozostanie z nami jeszcze przez długie tygodnie – nie wyklucza się nawet, że wywoływana zakażeniem choroba COVID-19 będzie miała charakter sezonowy i nawracać będzie w kolejnych latach.

Mimo zagrożenia, poszczególne dziedziny życia muszą jednak wracać do możliwie normalnego funkcjonowania. Dotyczy to także – a może przede wszystkim – sektora ochrony zdrowia. Placówki medyczne są gotowe do pracy w nowej rzeczywistości i niesienia pomocy pacjentom przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Mega-Lens – bezpieczna okulistyka w czasie pandemii

Dla pacjentów wymagających pomocy okulistycznej mamy bardzo dobrą wiadomość – wszystkie nasze placówki są czynne i funkcjonują w oparciu o wytyczne konsultanta krajowego ds. okulistyki. Oczywiście przestrzegamy przy tym najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa. Pacjentów chcących umówić się na wizytę prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, tak aby ograniczyć ryzyko kontaktu z innymi osobami w poczekalniach. Stosujemy sprawdzone i certyfikowane środki ochrony, wyjątkowo rygorystycznie podchodzimy do kwestii dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń – tak aby każdy czuł się u nas bezpiecznie.

Wszystkie badania diagnostyczne, wizyty lekarskie oraz zabiegi okulistyczne są wykonywane planowo, zgodnie z opracowanymi przez ekspertów standardami bezpieczeństwa. Zgodnie z wytycznymi konsultanta krajowego ds. okulistyki, w naszych placówkach można wykonywać badania optometryczne, dokonywać zakupu okularów i innych akcesoriów – oczywiście z zachowaniem zasad higieny.

Koronawirus a leczenie zaćmy

Według obowiązujących wytycznych, cały czas możliwe jest wykonywanie zabiegów usuwania zaćmy. Dla bezpieczeństwa wprowadzono jednak specjalne procedury kwalifikacji do zabiegu oraz samej operacji.

 • Kwalifikacja do operacji odbywa się w wydzielonej placówce.
 • Ośrodek dostępny jest tylko dla pacjentów operowanych w danym dniu.
 • Jeżeli pozwala na to stan pacjenta, za jego zgodą wykonywane są operacje obuoczne.
 • Zamiast rozszerzania źrenic przy pomocy środka tropicamidum stosowana jest mydriaza śródoperacyjna.
 • Podczas operacji wykorzystywana jest metoda bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji – nie ma więc zagrożenia powstawania aerozolu.
 • Pacjent przebywa w ośrodku około 1,5 godziny.
 • Sala operacyjna jest dokładnie dezynfekowana i naświetlana po każdym pacjencie.

Wszystkie osoby zainteresowane naszymi usługami – w tym nowoczesnym leczeniem zaćmy – zapraszamy do kontaktu -> https://operacjezacmy.pl/kontakt/. Z nami bezpiecznie i skutecznie zadbasz o swój wzrok!

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (MEGA-LENS) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS dostępne są
   w naszych placówkach.