Bezpieczeństwo podczas operacji zaćmy - operacjezacmy.pl

Bezpieczeństwo podczas operacji zaćmy

//Bezpieczeństwo podczas operacji zaćmy

Bezpieczeństwo podczas operacji zaćmy

2020-09-25T15:37:55+02:00

Operacje zaćmy – choć bardzo nowoczesne, mało inwazyjne i skuteczne – mogą budzić u niektórych pacjentów stres czy zdenerwowanie. Dlatego przypominamy, że w naszym ośrodku MEGA-LENS stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia zaćmy, sprawdzone, innowacyjne soczewki, a także przestrzegamy rygorystycznych zasad sanitarno-higienicznych. Wszystko po to, by nasi pacjenci czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie.

Jeszcze niedawno najczęściej stosowaną metodą operacji zaćmy była fakoemulsyfikacja. Polega ona na wykonaniu około 2-milimetrowego nacięcia oka, przez które wprowadzana jest emitująca ultradźwięki sonda. Ultradźwięki rozbijają soczewkę, jest ona usuwana z wnętrza oka, a na jej miejsce wprowadza się soczewkę sztuczną. Dzięki niewielkim nacięciom z reguły nie ma konieczności zakładania szwów, operacja jest skuteczna, następuje natychmiastowa poprawa widzenia, zmniejszone jest także ryzyko wystąpienia astygmatyzmu pozabiegowego. Niestety, wykorzystywane podczas fakoemulsyfikacji ultradźwięki mogą uszkadzać komórki śródbłonka rogówki.

Z tego względu około 92% operacji zaćmy w naszym ośrodku MEGA-LENS wykonujemy poprzez bardzo nowoczesną metodę fakoemulsyfikacji bezultradźwiękowej (w pozostałych 8% ilość używanych ultradźwięków jest minimalna, a czas zabiegu – bardzo krótki). Również w tym przypadku wykonuje się 2-milimetrowe nacięcie oka, przez które jednak chirurg wprowadza do jego wnętrza nie emitującą ultradźwięki sondę, ale mikronarzędzia. Przy ich użyciu rozdrabnia zmętniałą soczewkę naturalną i wszczepia soczewkę sztuczną. Jakie korzyści płyną z tego dla pacjenta?

 • Brak stosowanych ultradźwięków sprawia, że nie ma ryzyka uszkodzeń komórek śródbłonka rogówki.
 • W zdecydowanej większości przypadków nie ma konieczności zakładania szwów na oko.
 • Zmniejsza się ryzyko występowania powikłań pooperacyjnych, zaćmy wtórnej i astygmatyzmu pooperacyjnego.

Oczywiście bezpieczeństwo operacji zaćmy w ośrodku MEGA-LENS to także używanie najnowocześniejszych soczewek Alcon, których parametry są dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nie dość, że w idealny sposób zastępują one soczewki naturalne, natychmiast poprawiając jakość widzenia, to dodatkowo posiadają wbudowane filtry światła UV i światła niebieskiego, redukują ilość odczynów zapalnych i ryzyko rozwoju zaćmy wtórnej, a nawet korygują astygmatyzm, co pozwala w pełni uwolnić się od okularów!

Bezpieczne operacje zaćmy w dobie koronawirusa

Oczywiście w tym szczególnie trudnym czasie pandemii koronawirusa zapewniamy pacjentom maksimum bezpieczeństwa również dzięki przestrzeganiu rygorystycznych zasad sanitarno-higienicznych. Wizyty pacjentów umawiane są na konkretną godzinę, tak aby ograniczyć możliwość kontaktu w poczekalni. Z ogromną dbałością podchodzimy do kwestii dezynfekcji wszystkich pomieszczeń i powierzchni. Dzięki zastosowaniu metody bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji nie ma ryzyka powstawania aerozolu, w którym mogłyby rozprzestrzeniać się wirusy. Więcej o naszych zasadach bezpieczeństwa przeczytasz w artykule „Leczymy bezpiecznie w czasie pandemii”.

Borykasz się z zaćmą i chcesz odzyskać jakość widzenia? Zgłoś się do naszego ośrodka MEGA-LENS! Nasi doświadczeni specjaliści wykonują nowoczesne operacje zaćmy, skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Skontaktuj się z nami -> https://operacjezacmy.pl/kontakt/.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (MEGA-LENS) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej MEGA-LENS dostępne są
   w naszych placówkach.