Operacja zaćmy

Dzięki ogromnemu doświadczeniu i zastosowaniu nowoczesnych technik operacyjnych, wszystkie zabiegi w Ośrodku Mikrochirurgii Oka MEGA-LENS wykonane są w trybie ambulatoryjnym. Jako jeden z nielicznych ośrodków specjalistycznych w kraju wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy unikatową techniką bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji (ulepszony sposób fakoemulsyfikacji).

 

PACJENT PO OPERACJI ZAĆMY NIE MUSI POZOSTAWAĆ W SZPITALU
Już 2-3 godziny po zabiegu może wrócić do domu. Postępowanie takie zgodne jest ze standardem leczenia operacyjnego zaćmy na całym świecie.

 

W dniu operacji Pacjent przychodzi do kliniki o wyznaczonej godzinie. Pacjent otrzymuje jednorazowe ubranie szpitalne, które zakłada na bieliznę.

 

Operację przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym (przez podanie leku w kroplach).

 

W trakcie zabiegu, trwającego około 10-20 minut Pacjent pozostaje przytomny, czuje dotyk lecz nie ból. Odbywa się operacja w trakcie której Pacjent powinien leżeć nieruchomo, patrzeć prosto przed siebie w światło lub w kierunku wskazanym przez chirurga.

 

Po zakończeniu operacji na oko zakładana jest przezroczysta osłonka, która zabezpieczy je przed ewentualnym urazem mechanicznym. Następnie Pacjent jest przewożony na salę pooperacyjną na czas około 1,5 godziny. Przed jej opuszczeniem Lekarz Operator kontroluje stan oka i przekazuje Pacjentowi kartę informacyjną oraz wyznacza pierwszą wizytę kontrolną – dzień po zabiegu.

 

Nad bezpieczeństwem Pacjenta podczas zabiegu cały czas czuwa Specjalista Anestezjolog.