Verion

Ośrodek Mikrochirurgii Oka Mega-Lens jest pierwszym ośrodkiem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, który posiada system VERION pozwalający na najdokładniejsze wszczepianie soczewek korygujących astygmatyzm i soczewek wieloogniskowych.
Verion jest komputerowym systemem wspomagającym pracę chirurga okulisty. Zapewnia on dokładność i powtarzalność w refrakcyjnej chirurgii zaćmy. Wyposażony jest w jednostkę referencyjną oraz znacznik cyfrowy.

 

img-001

 

System został zaprojektowany, m.in aby:

 

  • uzyskać pewność w wyborze najlepszej soczewki wewnątrzgałkowej
  • zaplanować jej wszczep z uwzględnieniem najkorzystniejszych wyników pooperacyjnych
  • uzyskać perfekcją ostrość widzenia

 

Verion wykorzystywany jest zarówno w diagnostyce, planowaniu operacji zaćmy jak i podczas samego zabiegu operacyjnego.

 

img-002

 

Podczas przeprowadzania pomiarów diagnostycznych  wykonywane jest cyfrowe zdjęcie referencyjne oka pacjenta z wyszczególnieniem wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych w czasie zabiegu. Kolejnym etapem jest szczegółowe planowanie operacji, włącznie z liczbą i powierzchnią cięć, pozycją i miejscem wszczepienia sztucznej soczewki, osią astygmatyzmu i osią wszczepu na obrazie referencyjnym. Bezpośrednio podczas wykonywania zabiegu system Verion wspomaga chirurga i pozwala na:

 

  • kierowanie cięciem -nałożenie online planowanych obszarów cięć na obraz na żywo z mikroskopu,
  • kierowanie kapsuloreksją – nałożenie online planowanej pozycji i promienia kapsuloreksji na obraz na żywo z mikroskopu
  • kierowanie wszczepieniem torycznej lub wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej – nałożenie online zmierzonej osi astygmatyzmu, osi wszczepienia oraz pozycji wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej na obraz na żywo z mikroskopu oraz boczne lub rotacyjne ruchy oka kompensowane w odniesieniu do obrazu referencyjnego

 

W ośrodku Mega-Lens system wykorzystywany jest od listopada 2014 roku w zabiegach usunięcia zaćmy oraz refrakcyjnych zabiegach CLE / PLE. Jesteśmy jedynym w Polsce ośrodkiem, w którym wszystkie operacje zaćmy wykonywane są z wykorzystaniem systemu wspomagania operacji – Verion.