Soczewki

Operacja zaćmy jest jedynym momentem w życiu dorosłego człowieka, kiedy możne on uzyskać perfekcyjną ostrość widzenia taką jak w młodym wieku bądź też jeszcze lepszą.

 

Wybór soczewki wewnątrzgałkowej to bardzo ważna decyzja, ponieważ dokonuję się jej raz na całe życie. Przy wyborze soczewki wewnątrzgałkowej pacjenci powinni sugerować się poprawą widzenia, a także komfortu i jakości życia. Pacjenci sami decydują o tym jak będą widzieli świat w przyszłości.

 

Soczewki wewnątrzgałkowe dopasowywane są przez specjalistę oraz system operacyjny Verion podczas kwalifikacji okulistycznej. Parametry oraz rodzaj soczewki dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

 

Ośrodek Mikrochirurgii Oka Mega-Lens od lat współpracuje z firmą, która wyróżnia się ponad 20 letnim doświadczeniem zarówno na Polskim jak i zagranicznym rynku. Soczewki zwijalne ArcySof® firmy Alcon® są najczęściej wszczepianymi soczewkami wewnątrzgałkowymi na świecie podczas operacji zaćmy. Jak donoszą statystyki dokonano już ponad 85 mln implantacji na świecie.

 

Wszczepiając odpowiednio dobraną soczewkę można zupełnie zlikwidować wadę wzroku, krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Można również całkowicie wyeliminować konieczność noszenia okularów korekcyjnych zarówno do dali jak i do bliży.

 

img-005

 

Soczewka zwijalna AcrySof®

 

Soczewki ArcySof wykonane są z najwyższej jakości akrylu hydrofobowego, a ich doskonałe wykończenie i właściwości optyczne gwarantują perfekcyjną jakość widzenia, bezpieczeństwo oraz maksymalną ochronę oka każdego pacjenta.

 

img-006

Wśród soczewek wewnątrzgałkowych wyróżnić można:

 

  • soczewki asferyczne jednoogniskowe,
  • soczewki jednoogniskowe z korekcją astygmatyzmu,
  • soczewki wieloogniskowe
  • soczewki wielogniskowe trifokalne
  • soczewki wielogniskowe z korekcją astygmatyzmu

 

Wszystkie soczewki wewnątrzgałkowe ArcySof posiadają odpowiednie filtry które chronią wnętrze oka przed niekorzystnym działaniem światła UV i światła niebieskiego. Filtry te zapewniają stabilność soczewki po implantacji oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z AMD.

 

Pacjent po operacji zaćmy, pozbawiony naturalnej ochrony soczewki, w większym stopniu narażony jest na powstanie choroby siatkówki powodującej nieodwracalne skutki prowadzące do pogorszenie widzenia.

 

Według badań klinicznych przeprowadzonych w wielu krajach świata soczewki  AcrySof®  firmy Alcon® redukują ilość odczynów zapalnych i dają najmniejszy odsetek zaćmy wtórnej. Dlatego wybierając soczewkę wewnątrzgałkową wybierajmy tę która w pełni chroni nasze oczy, ponieważ jest to wybór raz na całe życie.