Wybór soczewki

Poprzez wszczepienie odpowiedniej soczewki możemy zlikwidować wadę wzroku, taką jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Możemy także pozbyć się konieczności noszenia okularów do dali i bliży.

 

WYBÓR SOCZEWKI WEWNĄTRZGAŁKOWEJ TO BARDZO ISTOTNA DECYZJA, KTÓRA ZASADNICZO WPŁYNIE NA WIDZENIE, A WIĘC I PRZYSZŁE ŻYCIE PO OPERACJI ZAĆMY.

NALEŻY RÓWNIEŻ PAMIĘTAĆ O TYM, ŻE ZWYKLE JEST TO DECYZJA NA CAŁE ŻYCIE.

 

Nasz Specjalista podczas Kwalifikacji Okulistycznej dopasuje i zaproponuje najlepszą, dla Państwa potrzeb i oczekiwań, soczewkę wewnątrzgałkową.

Wykorzystywane przez Nas soczewki, tzw. soczewki Premium, poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów zabezpieczają wnętrze oka przed niekorzystnym działaniem światła UV i światła niebieskiego, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem – AMD. Pacjent po operacji zaćmy, pozbawiony naturalnej ochrony w postaci własnej soczewki, w większym stopniu narażony jest na powstanie choroby siatkówki powodującej nieodwracalne, postępujące pogorszenie widzenia tzw. zwyrodnienie plamki związane z wiekiem – AMD.

Według badań klinicznych przeprowadzonych w wielu krajach świata soczewki ALCON Acrysof® zbudowane z akrylu hydrofobowego redukują ilość odczynów zapalnych i dają najmniejszy odsetek zaćmy wtórnej.

Ze względu na duże zaawansowanie technologiczne i związany z tym wysoki koszt soczewek Premium, nie są one wszczepiane w ramach ubezpieczenia w ośrodkach publicznych.